Jdi na obsah Jdi na menu

Ixia

21. 10. 2008

dreamstime_2743944.jpg

Letovisko Ixia leží v severovýchodní části ostrova Rhodos. Ixia se nachází jen pár kilometrů od hlavního města Rhodos. Ixia je letovisko, které je typickou turistickou zástavbou luxusními hotelovými komplexy. V Ixia je nejvíce luxusních hotelů. Pláž v letovisku je dlouhá a široká. Na pláži jsou oblázky, místy i písek. Pláž lemuje rušnou ulici, která je hlavní tepnou na letiště. Ixia je díky své oblíbenosti poněkud rušnějším letoviskem.


Doprava
Letovisko Ixia leží od letiště pouhých pár kilometrů, což je vhodné pro ty, kteří po příletu neradi absolvují větší dálku, aby se dostali do letoviska. V okolí letoviska zajišťuje dopravu autobusová přeprava, která má pravidelné linky s hlavním městem i s ostatními středisky. K dispozici jsou tu i půjčovny dopravních prostředků, kde si můžete pronajmout auto a dělat tak delší výlety po ostrově.


Zajímavá místa
Letovisko Ixia je zajímavé už tím, že je zde mnoho luxusu. Nachází se zde také známý hotel Hilton. Na plážích můžete provozovat vodní sporty. Krásným zážitkem může být i návštěva hlavního města Rhodos, které se stalo součástí kulturního dědictví UNESCO. Je zde například středověké náměstí Castello, nebo známá hodinová věž.

 

Ubytování

 

Solomar ***+ hotel
Mareblue Cosmopolitan **** hotel
Belair Beach **** hotel
Belvedere Beach **** hotel
Avre Beach **** hotel
Capsis ***** hotel
Ixian Grand ***** hotel
Rodos Palace **** hotel
D'andrea Mare **** hotel
Sheraton Rhodos ***** hotel
Miramare Park Suites & Villa ***** hotel
Oceanis **** hotel
Amathus Beach ***** hotel
Semiras **** hotel
Atrium Platinum ***** suita

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář